Idea LODZ600

W roku 2023 świętujemy 600 lecie utworzenia miasta Łodzi. Z tego też powodu gromadzimy prace malarskie 600 międzynarodowych artystów aby pod koniec roku 2023 pokazać je na wystawie w Łodzi.


Plan:


Do końca czerwca 2023 skontaktujemy się z jak największą ilością artystów/galerii sztuki w Polsce i na świecie i z powstałej w ten sposób bazy wybieramy 600 artystów, którzy podpisują z nami zgłoszenie do wzięcia udziału w projekcie.


Są pośród nich  Ambasadorzy projektu - w ilości nie większej niż 30 osób. Rolą  Ambasadora jest propagowanie projektu oraz czynny, artystyczny udział w tworzeniu kolekcji.


Każdy z 600 artystów otrzymuje nieodpłatnie od organizatorów rzecz całkowicie UNIKATOWĄ na skalę światową!


Korzystając z niewielkiej - w stosunku do historii miasta - historycznej bazy tkackiej znajdującej się w Muzeum Manufaktury w Łodzi, produkujemy tradycyjne bawełniane płótno o szerokości około 85-90 cm cm. Długość beli to około 600 - 1000 metrów. Krosna użyte w produkcji to urządzenie z nieistniejącej już fabryki Poznańskiego. W czasach XIX i XX wieku takich krosien w tej jednej fabryce były setki o ile nie tysiące! Teraz zostały tylko trzy...


Utkany w ten sposób materiał, jest specyficzną bawełniana surówka używana przez artystów jako podobrazie. Płótno ma dużą fakturę, bo tak się tkało ponad 150 lat temu!


Na tkaninie - po stronie wewnętrznej są pieczęcie i logo producenta/sponsora materiału Łódzkiej Manufaktury, logo LODZ600 oraz inne nazwy/loga podmiotów wspierających ten projekt.


Materiał jest dostępny w brytach 85 cm do długości 200 cm. Sugerujemy jednak, aby ze względów technicznych ograniczyć wielkość podobrazia do 80 cm x 80 cm. 


Powstałe w ten sposób płótno można odebrać osobiście w Łodzi, w Muzeum Manufaktury, lub zostanie ono wysłane do partycypanta - zarówno w kraju jak i za granicą po podpisaniu zgłoszenia.


Czas zakończenia przyjmowania prac to ostatni dzięn czerwca 2023 roku.


Projekt poprowadzi Artbankinc, Stowarzyszenie Art & Design Society, Muzeum Fabryki. Patronem jest Łódzka Manufaktura, ale nie wykluczamy możliwości powiększenia naszych szeregów!


Z SIECI

Poniżej fascynujący portret Łodzi przygotowany przez MYGEMPICTURES. Polecamy!

YouTube

Content from YouTube can't be displayed due to your current cookie settings. To show this content, please click "Consent & Show" to confirm that necessary data will be transferred to YouTube to enable this service. Further information can be found in our Privacy Policy. Changed your mind? You can revoke your consent at any time via your cookie settings.

Consent & Show

Sponsorzy i Partnerzy

Manufaktura

Art & Design Society

Artbankinc

Muzeum Fabryki

The LOOM Hotel